Zawody Okręgowe II Olimpiady Statystycznej

9 stycznia 2018 r. o godzinie 10.00 zwycięzcy etapu szkolnego II edycji Olimpiady Statystycznej GUS : Michał Nowak i Michalina Wojtasik z klasy II TI przystąpili do Zawodów Okręgowych na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. Uczestnicy rozwiązywali dwa testy: A składający się z 29 pytań i B składający się z 3 zadań. Ostatecznie, po części pisemnej etapu okręgowego Michał Nowak zajął 6 miejsce.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą interdyscyplinarną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów w kolejnych edycjach olimpiady.

Sylwia Jarzębowicz-Sudujko