13.11.2017. Spotkanie z Elżbietą Pilipiuk – malarką i poetką.

W spotkaniu udział wzięli uczniowie z kl. 4 TH z p. Lidią Fit oraz grupa uczniów z kl. 4TMT i 4TPS z p. Aliną Mikołajczyk. Pani E. Pilipiuk urodziła się i mieszka w Bartoszycach. Jest szczęśliwą żoną, matką i babcią. Ma teraz czas na swoje zainteresowania i pasje. Należy do Klubu Podróżnika, Dyskusyjnego Klubu Książki, Bartoszyckiej Grupy Literackiej BARCJA. Zaangażowana jest we wspólnocie Odnowy w Duchu Świętym Effatha, wspiera Fundację Dzieło Miłosierdzia Bożego pomagając dzieciom z Rwandy. Zadebiutowała na Turnieju Jednego Wiersza w Piwnicy Artystycznej wierszem “Okruchy wspomnień”. Posiada bardzo duży dorobek malarski o różnorodnej tematyce. W wierszach przeważa tematyka religijna, publikowana dotychczas w Antologii literackiej wydanej z okazji 100 lecia objawień Fatimskich oraz w Zeszycie Literackim BARCJI. Na tle ekspozycji malarskiej uwodzącej swym pięknem , młodzież wysłuchała recytacji wierszy w wykonaniu autorki i nauczycieli. Wystawę można oglądać do 5 grudnia w bibliotece szkolnej.