I miejsce i wyróżnienie w konkursie ogólnopolskim „Dary serca”

27 września 2017r. w Centrum Wstawienniczo-Konferencyjnym Archidiecezji Białostockiej odbyło się uroczyste wręczenie nagród w Ogólnopolskim Konkursie Twórczości Dzieci i Młodzieży „Dary serca”, poświęconym postaci Błogosławionego ks. Michała Sopoćki.

Uczeń naszej szkoły Marcin Jankowski z klasy III Technikum Mechatronicznego zajął I miejsce w tym konkursie w kategorii literackiej, natomiast Beata Ostrowska z klasy III Technikum Informatycznego zdobyła wyróżnienie w tej samej kategorii.

Podczas uroczystości zaprezentowano grę planszową „Poznaję Białystok z Patronem Miasta”, której pomysłodawcą i autorem jest ks. Jarosław Jabłoński. Przybliża ona postacie, miejsca i wydarzenia wpisane w historię i współczesność miasta. Każdy z uczestników taką grę otrzymał w prezencie. Błogosławiony ks. Michał Sopoćko jest patronem miasta od 2016 roku. Dzięki niemu Białystok jest nazywany Miastem Miłosierdzia. Tutaj spędził on blisko 30 ostatnich lat swojego życia. Stąd za jego sprawą rozeszło się na świat przesłanie o Bożym Miłosierdziu i tu stworzył podstawy teologiczne i liturgiczne kultu Miłosierdzia, który w Białymstoku jest żywy. To piękne miasto, które zachwyca swoim urokiem. Jest to najbardziej zielone miasto w Polsce, czyste, zadbane, dysponujące wieloma atrakcjami turystycznymi i kulturalnymi. Miasto styku kultur, wyznań i narodowości, gdzie ich współistnienie można zobaczyć.

Beata Ostrowska i Urszula Ołdak miały okazję przekonać się o uroku miasta oraz niezwykłej atmosferze gościnności mieszkańców.

Naszym zwycięzcom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Lidia Fit

Ten wpis został opublikowany w kategorii Strona główna. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.