ECO IS COOL – PODSUMOWANIE WARSZTATÓW TECHNIK ZDOBIENIA PRZEDMIOTÓW Z RECYKLINGU.

Recykling choć trudne słowo, niesie ze sobą wiele dobrego. Wykorzystanie niepotrzebnych nam już przedmiotów codziennego użytku ( słoików , kartonu, plastiku, odpadków desek czy mebli ) to najlepszy sposób na modne, oryginalne i ekologiczne dekoracje. Odnowienie przedmiotów, czy nawet wykonanie pewnych, od podstaw, zamiast kupowania ich w sklepie jest twórcze i oszczędne.
Ostatnio sporo mówi się i pisze także o ochronie środowiska. W roku szkolnym 2016/2017 uczyliśmy się się każdego tygodnia szeroko pojętej ekologii oraz ozdabiania przedmiotów głównie metodami decoupage, a także farbami akrylowymi, koronką lub tkaninami. Zainteresowanie było ogromne, uczniowie z zapałem wykonywali prezenty swoim bliskim, czy też dekoracje do domu lub klasy. Wielu z nich odkrywało nowe talenty i uczyło się kreatywnego myślenia.
Alina Mikołajczyk