AKCJA „DZIEŃ MIŁEGO SŁOWA”

Dnia 13 czerwca 2017 r. w naszej szkole odbyła się akcja pod nazwą „Dzień miłego słowa”. Była to szczególna okazja, by zastanowić się czy jesteśmy wobec siebie życzliwi. Z czego składa się życzliwość?

Na co dzień zapominamy o takich gestach. Goniąc za codziennymi sprawami, zdarza nam się zapomnieć o tak prostej czynności, jaką jest uśmiech, dobre słowo czy uczynek. Jako ludzie potrzebujemy ciepła i miłego gestu od innych osób. Słowem zwykłej jakże ludzkiej życzliwości. Pozytywna energia, którą wypuścimy w świat do ludzi – wróci do nas ze zdwojoną mocą.

Uczniowie wraz z nauczycielami włączyli się do akcji zachęcali wszystkich do szczególnej życzliwości w tym dniu. Przypominali o magicznych słowach, które otwierają drzwi i serca. Starali się, aby uśmiech gościł na wszystkich twarzach.