Ogólnopolski Rankig Szkół Ponadgimnazjalnych 2012

Ranking2012

Perspektywy oraz Rzeczpospolita ogłosiły już po raz 14. Ogólnopolski Ranking Szkół Ponadgimanzjalnych 2012.  Zgodnie z postanowieniem Kapituły Rankingu technika zostały ocenione za pomocą pięciu kryteriów. Są to: sukcesy szkoły w olimpiadach, wyniki matury z przedmiotów obowiązkowych, wyniki matury z przedmiotów dodatkowych, egzamin zawodowy oraz opinia o uczniach szkoły wyrażona przez  kadrę akademicką.
Jesteśmy zadowoleni z miejsc, które zajęła nasza szkoła:

• Ogólnopolski Ranking Techników (woj. warmińsko-mazurskie) – miejsce 10,
  • Ogólnopolski Ranking Techników – miejsce 183 (na kilkanaście tysięcy szkół ponadgimnazjalnych),

• Ogólnopolski Ranking Szkół Olimpijskich 2012 – miejsce  1 w województwie warmińsko-mazurskim wśród wszystkich rodzajów szkół,
  • Ogólnopolski Ranking Szkół Olimpijskich 2012 – miejsce  4 w kraju wśród techników (na ponad 3 tyś. techników).

Szczegółowe informacje o tym rankingu można znaleźć na stronie internetowej Perspektyw oraz Rzeczpospolitej.

Warto również podkreślić, że odnosiliśmy również sukcesy na arenie międzynarodowej. Nasza szkoła została wyróżniona konkursie „BRUSSELS EUREKA” – przeczytaj o tym.