SZKOLENIE Z PIERWSZEJ POMOCY PRZEDMEDYCZNEJ

W ramach ubiegania się o przyznanie certyfikatu „Szkoła Promująca Bezpieczeństwo”, uczniowie klas pierwszych uczestniczą w różnych szkoleniach
i ćwiczeniach. Tym razem ratownik medyczny ze Szpitala Powiatowego im. Jana Pawła II
w Bartoszycach Tomasz Pająk przeprowadził szkolenie z zakresu pierwszej pomocy przedmedycznej, w którym uczestniczyli uczniowie klas I c ZSZ i I TH.

Młodzież została poinstruowana, jak zachować się w przypadku omdlenia, utraty przytomności, padaczki, krwotoku, upadku z wysokości, zawału serca, zadławienia. Po części teoretycznej uczniowie mogli przećwiczyć RKO  zarówno na osobie dorosłej, niemowlaku, jak i na dziecku.

Niedługo kolejne szkolenie dla kolejnych grup. Panu Tomaszowi dziękujemy za bardzo profesjonalne zajęcia.

Elżbieta Klimus