III miejsce w Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym GUS

Uczniowie Naszej szkoły zajęli III miejsce w XL Ogólnopolskim Konkursie Statystycznym organizowanym przez Główny Urząd Statystyczny. Patronat nad Konkursem sprawuje Prezes GUS.

Celem Konkursu jest rozwijanie umiejętności i wiedzy młodzieży w zakresie statystyki zdobywanej w szkole na lekcjach geografii i innych przedmiotach, w oparciu o Mały Rocznik Statystyczny Polski. Uczniowie pisali pracę na jeden z trzech tematów dotyczących demografii Polski.

To już trzeci sukces szkoły, w poprzednich edycjach Konkursu XXXVIII oraz XXXIX uczniowie zajęli miejsce II i III. Uczniowie przygotowywali prace pod kierunkiem P. Sylwii Jarzębowicz – Sudujko.