Mamy 3 finalistów Międzynarodowego Konkursu Matematycznego PANGEA

pangea-smallKonkurs Matematyczny Pangea www.pangea.edu.pl  jest organizowany przez Smartupcode Innovation & Technology Sp.z.o.o w Warszawie we współpracy z Akademią Finansów i Biznesu Vistula.

Celem konkursu jest rozwijanie matematycznych pasji, odkrywanie talentów, upowszechnianie nawyku matematycznego myślenia. To sposób na poszerzanie horyzontów i rozbudzanie motywacji.

Konkurs przeprowadzany jest w Niemczech, Polsce, Belgii, Danii, Portugalii, Francji, Irlandii, Włoszech, Litwie, Austrii, Szwecji, Szwajcarii, Słowacji, Słowenii, Hiszpanii, Czechach i na Węgrzech) Tylko w tym roku w Polsce wzięło udział ponad 120 tysięcy uczniów!

Od tego roku szkolnego konkurs jest płatny. Do etapu szkolnego zgłosiło się 10 uczniów i 3 marca przeprowadziłyśmy etap szkolny. W dniu 21 marca zostały podane wyniki i jakże miło nas zaskoczyły w tak deszczowy wiosenny dzień – mamy trzech finalistów:
1. Radosław Oramus – kl. 2 TMT
2. Michał Pieńkawa – kl. 1 TMT
3. Przemysław Kozlowski – kl. 1 TMT.

Finał odbędzie się 10 kwietnia w Warszawie.

Trzymajmy kciuki!!!!

Edyta Kondraciuk – Pieniak i Danuta Maroska