XXII Wojewódzka Olimpiada o Obronie Cywilnej

W dniu 17.02.2017 r. w Starostwie Powiatowym w Bartoszycach odbyły się eliminacje powiatowe XXII Wojewódzkiej Olimpiady Wiedzy o Obronie Cywilnej. Uczestniczyły
w nich cztery dwuosobowe drużyny reprezentujące szkoły ponadgimnazjalne naszego powiatu.

Celem olimpiady jest popularyzowanie problematyki obrony cywilnej, przygotowanie młodzieży do racjonalnych zachowań w obliczu zagrożeń cywilizacyjnych, a także kształtowanie nawyków i umiejętności w zakresie udzielania pierwszej pomocy w nagłych wypadkach oraz propagowanie bezpieczeństwa publicznego i znajomości przepisów ruchu drogowego.

Turniej przebiegał dwuetapowo. Pierwsza część teoretyczna polegała na rozwiązaniu pisemnego testu wiedzy. Każdy z uczestników odpowiadał na 50 pytań z zakresu obrony cywilnej, pierwszej pomocy, bezpieczeństwa, sposobach postępowania w sytuacjach kryzysowych, ochrony przeciwpożarowej oraz systemu obronności RP. Następnie drużyny uczestniczyły w części teoretyczno-praktycznej, w której uczestnicy odpowiadali  na pytania  oraz udzielali pomocy osobie poszkodowanej w specjalnie zaaranżowanej scence.

Uczniowie naszej szkoły: Beata Ostrowska kl. II TI i Rafał Bartczak kl. II TPS zajęli drugie miejsce. Nagrodę dodatkową, za największą ilość punktów zdobytych w I etapie, otrzymał Rafał Bartczak z klasy II TPS.

Gratulujemy wyników i życzymy dalszych sukcesów.

Elżbieta Klimus

Image00004 DSCN6672 DSCN6660 DSCN6673 DSCN6657 DSCN6682 DSCN6680 DSCN6674 DSCN6688