Etap okręgowy I edycji Olimpiady Statystycznej

IMG_20170113_130758147[1]

13 stycznia 2017 r. – to data, którą na pewno zapamięta 604 uczestników etapu okręgowego I edycji Olimpiady Statystycznej. Uczniowie w każdym mieście wojewódzkim pod czujnym okiem komisji okręgowych rozwiązywali test, a następnie Ci, którzy zostali zakwalifikowani do części ustnej – odpowiadali na wylosowane zadanie problemowe.

Olimpiada statystyczna jest olimpiadą interdyscyplinarną. Jej celem jest upowszechnianie wiedzy i rozwijanie umiejętności z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno-gospodarczych z wykorzystaniem narzędzi informatycznych oraz stymulowanie aktywności w zakresie kompetencji interpersonalnych młodzieży szkół ponadgimnazjalnych.

Naszą szkołę reprezentowało w Olsztynie na Wydziale Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego dwóch uczniów: Michał Nowak z klasy I TI oraz Adrian Piwnicki z klasy IV TI. Przygotowaniem uczniów do etapu okręgowego zajęły się: z geografii i ekonomii Pani Sylwia Jarzębowicz-Sudujko, z matematyki Panie: Danuta Maroska oraz Teresa Rymko.

Ostatecznie, po części ustnej etapu okręgowego Michał Nowak zajął 5 miejsce.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów na zawodach centaralnych!

Sylwia Jarzębowicz-Sudujko